דצמבר 2017
example


אוניברסיטת תל אביב וישיבה יוניברסיטי בניו-יורק חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתוכנית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

example
הסכם לשיתוף פעולה בתוכנית לימודים לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה נחתם בין אוניברסיטת תל אביב לישיבה יוניברסיטי. את המשא ומתן על ההסכם מטעם אוניברסיטת תל אביב ניהל פרופ' אהוד הימן, ראש התוכנית הבין-לאומית להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולשעבר דקאן הפקולטה להנדסה.

במסגרת ההסכם ילמדו הסטודנטים שנתיים בניו-יורק, בטרם יגיעו לישראל לשלוש שנות לימודים בתל אביב, שבהן ישלימו את לימודיהם לתואר הראשון. לישיבה יוניברסיטי, אוניברסיטת פרטית שנוסדה ב-1886 וחרתה על דגלה את המוטו "תורה ומדע", יש תוכנית דומה עם אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק.

השיעורים באוניברסיטת תל אביב ייערכו באנגלית, במטרה להנגיש אותם לכלל הסטודנטים האמריקניים. במקביל ללימודיהם, יבצעו תלמידי התוכנית פרויקט מעשי דו-סמסטריאלי בשיתוף עם חברה או עם מוסד ציבורי בישראל, במטרה לצבור ניסיון וליצור קשרים עם אנשי מקצוע העוסקים בתחום – כתשתית חיונית לאפשרויות תעסוקה בעתיד.

"השותפות הזאת משקפת את המחויבות של ישיבה יוניברסיטי לשמש שער אל העולם הרחב", אומר נשיא ישיבה יוניברסיטי, הרב ד"ר ארי ברמן. "המוסד שלנו פונה אל העולם, ויש לנו הרבה מה ללמד והרבה מה ללמוד מהאנושות כולה. שותפות עם מוסד מוביל באחת מאומות הסטרטאפ העיקריות בעולם הינה צעד בכיוון הנכון עבור ישיבה יוניברסיטי של המחר. נוסף על כך, השותפות הזאת משקפת את המחויבות שלנו לשיתוף פעולה עם מוסדות ישראליים, ואת מעמדה המרכזי של מדינת ישראל בערכיה של ישיבה יוניברסיטי".

"זהו שיתוף הפעולה הראשון שלנו לתוכנית בתואר ראשון עם אוניברסיטה זרה", אומר סגן נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' רענן ריין. "עד כה הצענו תוכניות משותפות לתואר שני – לכן מדובר במהלך תקדימי לאוניברסיטת תל אביב, מהלך הנשען על המודל הקיים של תוכנית הלימודים המשותפת בין ישיבה יוניברסיטי לאוניברסיטת קולומביה". החל בשנת הלימודים הנוכחית, אומר פרופ' ריין, תהיה לתלמידי הנדסת חשמל בישיבה יוניברסיטי האפשרות להשלים את התואר באוניברסיטת תל אביב, לא רק באוניברסיטת קולומביה. "את החלק התשתיתי-הבסיסי של הלימודים הסטודנטים לומדים בישיבה יוניברסיטי. לאחר מכן, בשלב המתקדם, הם מוזמנים לבוא אלינו, להשלים את לימודיהם – ולקבל תואר בהנדסת חשמל מטעם אוניברסיטת תל אביב".

אופיה היהודי-דתי של ישיבה יוניברסיטי, אומר פרופ' ריין, אינו המניע העיקרי להסכם. "המוטיבציה העיקרית שלנו הייתה אקדמית לחלוטין, אך ברור שיש בשיתוף פעולה זה גם ערכים מוספים: אין ספק שזאת דרך נאותה להבטיח את הבולטוּת של אוניברסיטת תל אביב בקרב יהדות ארצות-הברית בפרט, ולחזק את הקשר של ישראל לתפוצות, בכלל".

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך