יולי 2018
example

עידן הרובוטים: הושקה יוזמת יאנדקס לקידום הבינה המלאכותית

אוניברסיטת תל אביב השיקה את יוזמת יאנדקס לחיזוק חוקריה בתחום הבינה המלאכותית ולהכשרת דור העתיד של החוקרים והמפתחים בתחום הלמידה החישובית. יאנדקס היא חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר ברוסיה, ואחד ממנועי החיפוש הגדולים בעולם. כמו חברות טכנולוגיה רבות, גם יאנדקס משקיעה משאבים רבים בנסותה להעמיק את יכולות הלמידה של מחשבים.
 
"התחומים של למידה חישובית, או בינה מלאכותית, הם בעצם ניסיון לבנות מחשבים שיוכלו להפגין יכולות אנושיות של חשיבה ועיבוד מידע", אומר פרופ' אמיר גלוברזון מבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב, העומד בראש היוזמה החדשה.

"כמובן, להצלחה שלנו יהיו השלכות דרמטיות על הטכנולוגיות של העתיד ועל העתיד בכלל. מבחינה מחקרית, מדובר בשאלה מרתקת ועמוקה, ולשמחתי יש באוניברסיטת תל אביב קבוצה חזקה מאוד של חוקרים בתחום – קבוצה שבכוונתנו לחזק ולהרחיב באמצעות יוזמת יאנדקס".
 
יוזמת יאנדקס, שהושקה לפני מספר חודשים, תציע מגוון ועומק חסרי תקדים של קורסים חדשים במדעי המחשב בנושא למידה חישובית, וכן תגבוּר של מערך ההוראה בקורסים הקיימים, במטרה להכשיר טוב יותר את דור העתיד של חוקרי הבינה המלאכותית ומפתחיה. בנוסף, תשקיע האוניברסיטה ברכישת ציוד מתקדם, במלגות, בפרסים, בהזמנת מרצים אורחים ובקליטת אנשי סגל חדשים.
 
"ביאנדקס", מוסיף פרופ' גלוברזון, "נוכחו לדעת שבאוניברסיטת תל אביב ישנם חוקרים מובילים, בעלי שם עולמי, בכל התחומים הקשורים לבינה מלאכותית – מתיאוריה של למידה חישובית, דרך כריית מידע, רובוטיקה ועיבוד שפה טבעית, וכלה בלמידה עמוקה. בנוסף, החוקרים שלנו מקיימים קשרים הדוקים עם תעשיית ההייטק הישראלית. אני שמח על כך שביאנדקס בחרו בבית הספר למדעי המחשב של אוניברסיטת תל אביב ליוזמה הזאת".

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך