דצמבר 2017
example
על סדר היום

סטודנטיות, סטודנטים, נשות ואנשי סגל יקרים,
 
פתיחת שנת הלימודים תשע"ח נפתחה בפעילות שוקקת ומבלי משים כבר הגענו לאמצע הסמסטר. גם השנה לומדים באוניברסיטה כ-29,000 סטודנטים ואנו שומרים על מקומנו כאוניברסיטת המחקר הגדולה והמבוקשת ביותר בישראל.
 
לאחרונה, אנו עדים לגל גואה של פרסומים בתקשורת בארץ ובעולם על הטרדות מיניות, כאשר חלקן בוצעו לפני שנים רבות. יש לברך על היוזמה והאומץ של הנפגעות והנפגעים לצאת ולספר בגילוי לב על הפגיעה שהם נושאים איתם לאורך זמן. יש לקוות שהמודעות הגוברת, בעקבות גל הפרסומים, תביא לבלימת התופעה הקשה.
 
אוניברסיטת תל אביב שמה בראש מעייניה יצירת סביבה בטוחה של לימודים וההוראה, והיא נוקטת מדיניות של אפס סובלנות כלפי הטרדות מיניות. באוניברסיטה פועלות שתי נציבות למניעת הטרדה מינית ומתבצעות פעילות הסברה. בשנה האחרונה עדכנה האוניברסיטה את תקנון המשמעת והוחמרו הנהלים למניעת הטרדות מיניות. האוניברסיטה אף מפרסמת את פסקי הדין ואת הדוח השנתי על הטרדות מיניות בקמפוס. כחלק מהגברת המודעות לנושא, תוכנס בקרוב למערכת לומדה חדשה ובה הנחיות והוראות למניעת הטרדה מינית. אני קורא לסטודנטיות ולסטודנטים, לחברות ולחברי סגל שבמידה שהם חשים עצמם נפגעים, לפנות ללא היסוס לנציבות למניעת הטרדה מינית בקמפוס.

ולנושא אחר: אני שמח לבשר כי פרויקט המעונות המרהיב של האוניברסיטה מתרחב וכי כבר החלו עבודות התשתית להוספת שלושה בנייני מגורים חדשים למעונות ברושים, בהם יתגוררו 780 דיירים נוספים. בכך יגדל היצע המיטות לכ-3,470. אנו רואים חשיבות מרובה להגדלת היצע הדיור באוניברסיטה ונמשיך לפעול להרחבת המעונות.
 
השנה קלטנו כ-40 חוקרים חדשים מהמעולים בתחומם, כאשר רבים מהם הינם חוקרים חוזרים מפוסט-דוקטורט באוניברסיטאות עילית בחו"ל. סגל איכותי זה מצטרף לכ-350 חוקרים חדשים שנקלטו בשנים האחרונות, ואין לי ספק כי יחד עם עמיתיהם הוותיקים הם יתרמו למיצובה של אוניברסיטת תל אביב כאוניברסיטה ברמה בינלאומית.


בסוף החודש שעבר (נובמבר) נפרדנו ממר מוטי כהן, שכיהן כמנכ"ל האוניברסיטה במשך 10 השנים האחרונות וקידמנו בברכה את מר גדי פרנק, המנכ"ל הנכנס. תקופת כהונתו של מוטי התאפיינה בצמיחה והתחדשות של האוניברסיטה, שבאה לאחר השנים המאתגרות בעידן "העשור האבוד". מוטי מילא תפקיד מרכזי בהנהגה משותפת ומעצימה תוך התמודדות מושכלת והעלאת פתרונות יצירתיים. אני מודה למוטי על העשייה העניפה והמבורכת ומאחל הצלחה לגדי בתפקידו החדש.

בהזדמנות זו, אני שמח לשלוח איחולים לבביים לחוקרים שלנו: פרופ' אסף רזין על זכייתו בפרס א.מ.ת, פרופ' מנחם מאוטנר ופרופ' מרטין קופייק על זכייתם בפרס מפעל הפיס למדעים ע"ש לנדאו לשנת 2017 וד"ר עודד רכבי שזכה בפרס בלווטניק היוקרתי לחוקרים צעירים.
 
ברצוני לברך את ציבור הסטודנטיות והסטודנטים, את חברות וחברי ההסגל האקדמי והסגל המנהלי בחג אורים שמח.
 
example

יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך