מאי 2017
example

לראשונה: בית הספר לקולנוע חנך קרן למימון סרטי ביכורים באורך מלא

example
בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב חנך קרן, שתסייע לממן הפקות סרטי ביכורים באורך מלא (פיצ'רים) של סטודנטים. בכך מצטרף בית הספר – שדורג זו השנה השלישית ברציפות כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם לפי המגזין "הוליווד ריפורטר" – למועדון מצומצם ביותר של בתי ספר לקולנוע בעולם שמפיקים מתקציבם העצמאי סרטי סטודנטים באורך מלא. אירוע ההשקה של הקרן החדשה ע"ש סטיב טיש ייערך במסגרת פסטיבל קאן הקרוב.

בתהליך הלקטורה הארוך והיסודי של הסרטים היו מעורבים ראש בית הספר לקולנוע ירון בלוך, ראש מסלול בימוי והפקה של התואר הראשון יוסף פיצ'חדזה, ראש מסלול הבימוי וההפקה של התואר השני דובי רובינשטיין, רכז ההפקות אמיר טאוזינגר, מנכ"לית חברת ההפקות החיצונית של בית הספר "גאודאמוס" אפרת כהן, וכן מורי בית הספר מיה דרייפוס ועמיר מנור. בסיומו של התהליך, נבחר להפקה התסריט "אחים", אותו כתב ויביים יונה רוזנקיאר. הסרט יקבל מענק הפקה על סך 100 אלף דולר מהקרן ע"ש סטיב טיש ויופק באמצעות חברת ההפקות "גאודאמוס". 

התסריט הנבחר הוא דרמה קומית, המגוללת את סיפורם של שלושה אחים בשנות ה-20 לחייהם, אשר מתאחדים לסוף שבוע בקיבוץ ילדותם שעל גבול לבנון, על מנת לקבור את גופת אביהם שנפטר שנה קודם לכן ותרם את גופו למדע. התסריט, המשלב דרמה עם הומור פרוע ורגעים של אבסורד, מתרחש על רקע מלחמת לבנון השנייה, כאשר ותיקי הקיבוץ מכבים את האזעקות (כי זה מפריע להם לישון), והקיבוץ כולו הופך למרחב אקס-טריטוריאלי עם חוקים משלו.

 הצילומים, המתוכננים לסוף הקיץ הקרוב, ייערכו בקיבוץ יחיעם. את הסרט יצלם עודד אשכנזי, ויערוך אור לי טל.  

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך