דצמבר 2017
example

קבוצה מאוניברסיטת תל אביב זכתה במקום הראשון בתחרות הבין-לאומית לסרטון האשליה הטוב ביותר.

example
תחרות האשליה הטובה ביותר לשנת 2017, שנערכה ב-5 באוקטובר, מציגה את כושר ההמצאה והיצירתיות של חוקרי ראייה כגון: פיזיולוגים, פיזיקאים, פסיכולוגים ואמנים. מתמודדים מכל רחבי העולם הגישו סרטוני אשליות, ופאנל בין-לאומי של שופטים דירגו אותם. לאחר שעשרת הסרטונים הנבחרים עלו לאוויר, התאפשר גם לבוחרים באינטרנט ברחבי העולם להצביע  עבור סרטון האשליה הטוב ביותר.

בפרס, בסך 3,000 דולר, זכו הסטודנטים לתואר ראשון דנה תירוש וניב וייסמן, יחד עם ד"ר חדוה שפיצר, מבית הספר לחשמל בפקולטה להנדסה מאוניברסיטת תל אביב.
example

שלא כמו אשליות אופטיות רגילות, המשתמשות באפקטים ידועים, התחרות בוחנת מחקרים חלוציים בתחום הראייה והתפיסה, שמוצגים בצורה אסתטית. הקבוצה מאוניברסיטת תל אביב זכתה בתחרות על הסרטון הקצר שיצרה, "Motion From Shape Only". על אף שאינם נמצאים שם בפועל (אשליה אופטית), יצרה הקבוצה סרטון שמראה צורות על סמך תנועה בלבד – מחקר המהווה בסיס לפיתוח טכנולוגיה, שתשפר אלגוריתמים של מערכות צילום והדמיה, לרבות דימות רפואית, וכן נדבך נוסף בהבנת המוח האנושי.

"תפיסת אובייקט על סמך תכונות הזמן בלבד נחקרת במעבדה", מסבירה ד"ר שפיצר, "אבל מנגנוני התופעה והמודל החישובי שלה עדיין לא ידועים למדע. ההיבטים הראייתיים וההנדסיים של גילוי אוטומטי של אובייקטים, ללא רמזים מרחביים, נחקרים במסגרת עבודת הדוקטורט של הדר כהן דוויק, כאשר המוטיבציה למחקר צמחה ממחקר בעיבוד תמונה שביצענו בתמונות הדמיה אינפרא-אדומה ותמונות אולטרה-סאונד, בהן גילינו אובייקטים אך ורק בזכות התנועה. התופעה עצמה ידועה, אבל אין לה הסבר, לא תיאור מנגנון ולא מודל מתמטי".

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך