דצמבר 2017
example

כבוד: מקום ראשון באליפות אירופה לאוניברסיטאות למועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב.

example
example
מועדון הדיבייט של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב זכה במקום הראשון באליפות אירופה לאוניברסיטאות, שנערכה השנה בטאלין בירת אסטוניה. זוהי הפעם השלישית ברציפות שהמועדון זוכה באליפות זו.

לאליפות אירופה לאוניברסיטאות בדיבייט נשלחו ארבעה זוגות, וכן מספר שופטים, ממועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב. לאחר תשעה סבבים, רבע גמר, חצי גמר וגמר – דורגה הקבוצה הישראלית במקום הראשון בקטגוריית דוברי האנגלית כשפה שנייה, ובמקום השני בדירוג הכללי.

"מעולם לא קרה בהיסטוריה של האליפות, שקבוצה לא דוברת אנגלית זכתה במקום הראשון בדירוג הכללי", מספר סלע נבו, מאמן מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב, "והשנה זה כמעט קרה. למעשה, הייתה מחלוקת בין השופטים, ובסוף הוחלט לדרג אותנו במקום השני בדירוג הכללי ובמקום הראשון לדוברי אנגלית כשפה שנייה. המטרה שלנו לשנה הבאה: להביס גם את מועדוני האוניברסיטאות דוברות האנגלית".

הדיבייט הוא ספורט קבוצתי הבוחן את כושר השכנוע של המשתתפים בו. במסגרת המשחק מקבלים הדוברים נושא, ועליהם להעלות טיעונים התומכים בצד מסוים של הסוגיה, תוך שהם מגלים חשיבה מגוונת ויצירתית, יכולות אנליטיות ורטוריות ויכולת עמידה מול קהל. "הדיבייט אמנם לא מוכר כל כך בישראל, אבל ישראל נחשבת למעצמת דיבייט עולמית", אומר נבו, סטודנט לתואר שני במדעי המחשב, בעצמו אלוף העולם לשעבר. "אנחנו אלופי העולם לדוברי אנגלית כשפה שנייה, ואנחנו מדורגים כאחד המועדונים הטובים בעולם בדירוג הכללי".

"בישראל יש לנו תרבות בריאה של ויכוחים", צוחק נבו, "אנשים הרי אוהבים להתווכח ומגיעים לדיבייט אחרי הרבה שנים של ניסיון. ובנימה קצת יותר רצינית: הדיבייט מציב אתגר אינטלקטואלי מיוחד וכיפי. הדובר צריך להיות מסוגל לפתח טיעון סביב כל נושא, וכן להפריך את טיעוניו של בר הפלוגתא. זה משחק חכם להפליא, מהנה וחברתי". מועדון הדיבייט של אגודת הסטודנטים פתוח, ללא תשלום וללא מבחני כניסה, לכל הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה תל אביב.

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך