יולי 2017
example

הוענק פרס כדר לחוקרים פורצי דרך

example
במהלך שבוע חבר הנאמנים של 2017 הוענק פרס כדר למחקר פורץ דרך. פרס כדר נחנך על-ידי אברהם כדר, מחנך ובוגר בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר, באמצעות מענק של קרן נעמי ולזכרה של ד"ר נעמי פראוור כדר, אשר הקדישה את חייה לחינוך והייתה מומחית לספרות ילדים ביידיש.

פרס כדר, הניתן זו השנה השלישית, מוענק לארבעה חוקרים בכירים וצעירים בולטים באוניברסיטת תל אביב בתחומי המדעים ומדעי הרוח. 

הקריטריונים לקבלת הפרס היו: מחקר פורץ דרך, חוקר יוצא דופן, איכות ההוראה (הן הוראה פרונטלית והן הנחיית סטודנטים לתארים מתקדמים), קבלת מענקי מחקר מקרנות תחרותיות, איכות וכמות הפרסומים המדעיים (מאמרים ו/או ספרים) ומעמד בקהילה המדעית העולמית (הרצאות בכנסים וחסויות ממדענים מובילים).

בקטגוריית החוקר הבכיר במדעי הטבע זכה פרופ' רון שמיר מבית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק, על עבודתו פורצת הדרך בביולוגיה חישובית/ ביואינפורמטיקה, גרפים ואלגוריתמים ושיטות אופטימיזציה. פרופ' שמיר מוכר ברחבי העולם כאחד ממייסדי התחומים הללו, שתכליתם פיתוח שיטות ותוכנות לניתוח מידע ביו-רפואי גדוש ומורכב.

בקטגוריית החוקר הצעיר במדעי הטבע זכה פרופ' עודד הוד מבית הספר לכימיה,  על תרומתו הייחודית לפיתוח ויישום שיטות ממוחשבות לחקר חומרים דו-ממדיים בקנה מידה ננו. לחומרים אלה השלכות חשובות על הבנת התכונות (המכניות, האלקטרוניות והמגנטיות) של מערכות בקנה מידה ננו ויחסיהן למכניקת הקוונטים.
בקטגוריית החוקר הבכיר במדעי הרוח והחברה זכתה פרופ' נירה ליברמן מבית הספר למדעי הפסיכולוגיה, על עבודתה המקורית להפליא בתחום הפסיכולוגיה החברתית, בדגש על הגדרת והבנת ממשקים של קוגניציה ומוטיבציה, וכן על חקר הפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD). תרומתה של פרופ' ליברמן לחקר רצונותיהם של אנשים, דרכי הפעולה והקשיים בדרך להשגת מבוקשם מוכרת ומוערכת.

בקטגוריית החוקר הצעיר במדעי הרוח והחברה זכה פרופ' רועי מוכמל מבית הספר למדעי הפסיכולוגיה, על תרומתו יוצאת הדופן להבנת פעילויות נוירולוגיות ומוטוריות. בין היתר, מפתח ד"ר מוכמל שיטות להערים על המוח, במטרה לנצל הכשרה פיזית של יד אחת על מנת לשפר את התפקודים של היד האחרת.

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

יצירת דפי נחיתה באמצעות inwise - פתרונות שיווק בענן