פברואר 2019
example
כנס מיוחד על בינה מלאכותית נועד לעודד שיתופי פעולה מחקריים עם בית הספר למדעי המחשב
כנס מיוחד מסוגו בנושא בינה מלאכותית במחקר המדעי נערך על ידי בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק ב-6 בינואר. הכנס, שהתקיים במוזיאון הטבע החדש ע"ש שטיינהרדט, נועד לעודד שיתופי פעולה מחקריים בין בית הספר למדעי המחשב לבין שאר חלקי הקמפוס. הכנס נערך בתמיכת יוזמת יאנדקס ללמידה חישובית ובסיוע מרכז הסייבר.
 
כידוע, בשנים האחרונות מתחוללת מהפכה בתחום הבינה המלאכותית. מערכות ממוחשבות רוכשות מיומנויות חדשות בקצב הולך וגובר, והן כבר מסוגלות לרכוש יכולות על-אנושית בתחומים כמו זיהוי תמונה וקול. בנוסף, מחשבים יכולים היום ליצור תוכן חדש המתבסס על תוכן קיים, דוגמת גרסאות כיסוי (קאברים) לשירים, סיכומים ותרגומים של טקסטים ואפילו חיקוי של סגנונות כתיבה מובהקים.
המהפכה הזאת לא פסחה, כמובן, על המחקר המדעי. הבינה המלאכותית מאפשרת היום ניתוח אוטומטי של כמויות גדולות של נתונים – טכנולוגיה הטומנת בחובה השפעות מרחיקות לכת על עתיד האקדמיה. למעשה, הבינה המלאכותית משמשת למחקר מדעי פורץ דרך בשורה ארוכה של נושאים כמו חיזוי רעידות אדמה, עיבוד של מסמכים היסטוריים רבים, הבנת הדינמיקה של ריבוי טבעי באוכלוסיות, מיפוי המוח ודיאגנוזה רפואית.

כל הדוברים שהשתתפו בכנס הם חוקרים מבית הספר למדעי המחשב שכבר התנסו ביצירת שיתופי פעולה עם חוקרים שאין להם רקע בתחום הבינה המלאכותית – כמו חוקרים במדעי הרוח, מדעי החיים, מדעים מדויקים ובמדעי החברה. בית הספר למדעי המחשב מציע לחוקרים את כוח האדם הנחוץ לעריכת המיזמים, וכן עזרה בניסוח ההגשות למלגות המחקר המשותף.

את יום העיון פתח נשיא האוניברסיטה ויוזם הכנס, פרופ' יוסף קלפטר. לאחר מכן הרצו פרופ' אמיר גלוברזון, פרופ' נחום דרשוביץ, ד"ר יהונתן ברנט ופרופ' ליאור וולף מבית הספר למדעי המחשב. יום העיון נחתם בפאנל מיוחד, שדן בשיתופי פעולה אפשריים בין הפקולטות בתחום הבינה המלאכותית. לחברי הסגל האקדמי באוניברסיטה הוצגו החידושים בתחום הבינה המלאכותית, ונידונו דרכים ליצירת שיתופי פעולה בקמפוס שיעשו שימוש בכלי בינה מלאכותית במחקר.

בסוף הכנס המוצלח כבר הועלו עשרות הצעות למיזמים משותפים – שהעבודה עליהם כבר החלה.
example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
[email protected]

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך