דצמבר 2017
example

ד"ר עודד רכבי זכה בפרס בלווטניק למדענים צעירים.

 
ד"ר עודד רכבי מהמחלקה לנוירוביולוגיה ובית הספר סגול למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב זכה בפרס בלווטניק למדענים ולמהנדסים בתחילת דרכם העצמאית. הפרס היוקרתי, המחולק זו הפעם הראשונה בישראל, הינו מענק של 100,000 דולר – מהפרסים הגדולים ביותר בעולם לחוקרים צעירים. "זה כבוד גדול", אמר ד"ר רכבי. "אני מאוד גאה ושמח לזכות בפרס".

פרס בלווטניק מהווה את תוכנית הדגל של קרן משפחת בלווטניק, והוא מנוהל על ידי האקדמיה למדעים של ניו יורק. השנה יוענקו הפרסים לראשונה בישראל, בשיתוף עם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

מבין 47 מועמדים, הנמנים עם חברי הסגל המבטיחים ביותר באוניברסיטאות ישראל עד גיל 42, ועדות השיפוט המדעיות בחרו שלושה זוכים משלושה תחומים: כימיה, מדעי הפיזיקה וההנדסה ומדעי החיים.


ד"ר עודד רכבי בן ה-37 מאוניברסיטת תל אביב יקבל את הפרס בזכות עבודתו פורצת הדרך בחשיפת מנגנונים וחוקים חדשים של הורשה, שאינם תלויים בשינויים ברצף ה-DNA. מנגנוני ההורשה האפיגנטיים מאפשרים בין היתר לתכונות נרכשות לעבור מדור לדור. מחקריו של ד"ר רכבי מציעים צעד ראשון לקראת טיפול במחלות שבהן לא זוהו גורמים גנטיים. יחד עם ד"ר רכבי (מדעי החיים), בפרס בלווטניק למדענים צעירים לשנת 2018 בישראל זכו גם החוקרים: ד"ר צ'רלס דיזסנדרוק (כימיה) ופרופ' ענת לוין (הנדסה) מהטכניון. הפרסים יוענקו בטקס חגיגי, שיערך בירושלים ב-4 בפברואר. בנוסף, חתני הפרס יוזמנו להצטרף ל-220 עמיתיהם האמריקאים בסימפוזיון המדעי השנתי של בלווטניק בניו יורק.
 
עם חברי ועדת הפרס נמנו: פרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, וכן יושבי ראש הוועדה פרופ' אהרן צ'חנובר, חבר האקדמיה וחתן פרס נובל, ואליס רובינשטיין, נשיאה ומנכ"לית האקדמיה למדעים בניו יורק. בוועדות המקצועיות שבחרו את המועמדים בכל אחד משלושת התחומים נכללו מדענים מובילים מישראל ומהקהילה המדעית הבינלאומית.


example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
taupr@tauex.tau.ac.il

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך