דצמבר 2017
example

האגודה הגיאופיזית האירופית תעניק את מדליית בירקנס לפרופ' פנחס אלפרט.

example
האגודה הגיאופיזית האירופית (EGU) תעניק לפרופ' פנחס אלפרט מאוניברסיטת תל אביב את מדליית בירקנס לחקר מדעי האטמוספרה. פרופ' אלפרט הינו הישראלי הראשון שזוכה במדליה היוקרתית – אחד הציונים לשבח החשובים בעולם בתחום זה.

"לא האמנתי שאקבל את המדליה, אבל ככה החליטו", אומר פרופ' אלפרט. "זה באמת מרגש מאוד. מדובר במדליה יוקרתית, שרבים המתחרים עליה, ומהווה את אחד הפרסים הגבוהים ביותר בתחום. אני הישראלי הראשון שזוכה במדליית בירקנס, למרות שרבים הגישו את מועמדותם בעבר". 

המדליה תוענק לפרופ' אלפרט במסגרת הכנס השנתי של האגודה הגיאופיזית האירופית, שייערך בחודש אפריל בווינה, בהשתתפות עשרות אלפי חוקרים מ-22 דיסציפלינות בתחומי מדעי כדור הארץ, המדעים הפלנטריים ומדעי החלל. מדליית בירקנס, המוענקת בתחום מדעי האטמוספרה, נקראת על שם הפיזיקאי הנורווגי וילהלם בירקנס, שנחשב לאבי המטאורולוגיה המודרנית.

פנחס אלפרט הוא פרופסור בחוג לגיאופיזיקה בבית הספר למדעי כדור הארץ בפקולטה למדעים מדויקים של אוניברסיטת תל אביב. בין היתר, פיתח שיטה חדשה, המאפשרת חיזוי תופעות תוך כדי בידודם של תהליכים סינרגיים באטמוספרה באמצעות סימולציות נומריות – שיטה המשמשת כיום קבוצות מחקר רבות בעולם.  

פרופ' אלפרט הוא מיוצריה של שיטה חדשנית לניטור דפוסי ממטרים ולחות אטמוספרית באמצעות תשתיות סלולריות. בנוסף, בעשורים האחרונים התחקה פרופ' אלפרט אחר סיבותיה של תופעת העמעום העולמי – הירידה ההדרגתית בכמות קרינת השמש המגיעה לפני כדור הארץ. במחקרו הוכיח פרופ' אלפרט שהעמעום הוא מעשה ידי אדם, ונגרם בעיקרו על-ידי חלקיקי אירוסול אורבניים שנפלטים לאטמוספרה.

example
 
יוצא לאור על ידי מערך הדוברות
ליצירת קשר:
[email protected]

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך